MODELLER/ IONIQ HYBRID

1.6 L 105 ps GDI Motor

IONIQ hibrit için optimize edilmiş doğrudan püskürtmeli benzinli motoru ile 40% termal verimlilik ile sınıfında en üst seviye verimlilik sunuyor.

6-ileri DCT

IONIQ için özel olarak geliştirilen 6 ileri çift kavramalı DCT şanzıman ve 96% güç transfer verimliliği yakalayarak sınıfında verimlilik konusunda fark yaratıyor. Ayrıca klasik hibritlerdeki CVT şanzımanın aksine çok daha gerçek bir performans ve sürüş hissi veriyor.

İleri Teknoloji Elektrik Motoru ve Batarya

IONIQ Hibrit modelinde, özellikle şehir içindeki yakıt tüketimi ve sessizlik konusunda 95% gibi yüksek verimliliğe sahip sabit mıknatıslı 32 kW (43,5 ps) gücündeki elektrik motoru destek oluyor.

IONIQ, en son teknolojiye sahip, uzun ömürlü ve standart Nikel Metal-Hidrit pillere göre daha kısa sürede tam şarj olma özelliği sunan 1.56 kW kapasitesindeki Lityum-iyon polimer batarya ile güvenli ve ekonomik sürüş vaadediyor.

Üstün Mühendislik Ürünü Tasarım

IONIQ gövde tasarımında aerodinamik, güvenlik ve estetik unsurlarını bir arada sunuyor. %51 oranındaki ultra yüksek dayanımlı çelikler, gövde sağlamlığını arttıran ve sürüş performansı yapısal macunlar, ağırlığı 12,6 kg azaltılan üstün özellikli alüminyum kaput ve bagaj kapağı, 0.24 Cd hava direnç katsayısına sahip ödüllü dış tasarımı ile dikkatler üzerinizde olacak.

7 Hava Yastığı

Üstün gövde tasarımıyla birleştirilen güvenlik öğeleri IONIQ’de standart sunuluyor. IONIQ’de sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları ve sürücü diz hava yastığı standart olarak sunuluyor. Üstün Güvenlik özellikleri sayesinde IONIQ Euro Ncap testlerinden 5 yıldız almayı başarmıştır.

Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sistemi

Navigasyon seçeneği ile birlikte sunulan kablosuz şarj özelliği, bu teknolojiyi detekleyen akıllı telefonların kullanımını kolaylaştırıyor.

Desteklenen telefonlar: Galaxy S6 ve Edge
Adaptör gerektiren telefonlar: Samsung Galaxy S3, S4, S5, Note 2, 3, 4, LG G2, G3, G4, G Pro ve Pro2, iPhone 4, 5, 6, 6+,7

8” LCD Navigasyon ve Bilgi Eğlence Sistemi

IONIQ’in yeni bilgi eğlence sistemi, USB ve bluetooth üzerinden ellerinizi direksiyondan kaldırmadan çağrı yapmanıza ve müzik dinlemenize olanak verirken, entegre navigasyon özelliğ, 8 hoparlörlü 320W gücündeki Infinity Premium Ses sistemi ve geri görüş kamerası ile yolculukları çok keyifli hale getiriyor. Ayrıca Apple Carplay ve Android Auto desteği sayesinde birçok akıllı telefonu sisteme entegre edebiliyor.

7” Renkli LCD Gösterge Ekranı

Büyük renkli ekranlı gösterge saati ile batarya şarj durumu, hız ve motor devri, güncel enerji modu gibi bilgileri kolayca görebilir, seçilen sürüş moduna göre değişen hız göstergesi ile daha eğlenceli bir sürüş yapabilirsiniz.

Elektrikli Bel Destekli Sürücü Koltuğu

IONIQ, 10 yönlü ayarlanabilir elektrikli, bel destekli sürücü koltuğu ile sürücüsünü ideal sürüş pozisyonuna rahatça kavuştururken, ergonomik tasarımı sayesinde uzun yolculuklarda da yolcularına üst düzey konfor sağlıyor.

Ayak Park Freni

Ayak kuvveti ile zorlanmadan kolayca devreye alınıp çıkarılabilen ayak park freni ile IONIQ Hibrit fark yaratıyor.

Projeksiyon Tip Ön Farlar ve Gündüz Sürüş Farları

Yeni IONIQ’te sunulan standart projeksiyon tip halojen farlar ve led gündüz sürüş farları üstün görüş performansı sağlarken, Projeksiyon tip ön farlar ise gelişmiş aydınlatma ve maksimum görselliği bir arada sunuyor.

Çift Bölgeli Dijital Klima

Otomatik buğu önleme fonksiyonlu çift bölgeli dijital klima ile dış sıcak değişiminden etkilenmeden istediğiniz iç ortam sıcaklığına ulaşmanız mümkün.

Geniş ve Düzenli Bagaj

443 L (VDA) hacmindeki bagaj 60/40 oranında katlanan arka koltukların yatırılması ile birlikte 1505L gibi oldukça geniş bir hacime ulaşıyor. Ayrıca IONIQ bagajında sunulan bagaj organize edici ile bagajınızda irili ufaklı her eşyanıza yer bulabilirsiniz.

Çevreci Malzemelerin Kullanımı

İç mekanda kapı döşemesi,tavan kaplaması ve taban halısı gibi yerlerde kullanılan doğal malzemeler ve geri dönüşümlü plastikler IONIQ’in çevreci özelliği vurguluyor. İç mekanda yumuşak dokunuşlu kapı döşeme panellerinde kullanılan hammaddelerin% 25'ini şeker kamışı oluşturuyor. Toz ahşap (talaş) ve volkanik taş ile kombine edilmiş geri dönüştürülmüş plastik, bazı iç panellerin ağırlığını% 20'ye kadar düşürmeye yardımcı oluyor.

Motor/Şanzımanı seçin.

MOTOR HACMİ (cc) 1.580
MAKSİMUM GÜÇ (hp/dd) 105 / 5.700
MAKSİMUM TORK (Nm/dd) 147 / 4.000
ŞANZIMAN 6 İleri DCT
MAKSİMUM HIZ (km/s.) 185
UZUNLUK (mm) 4.470
GENİŞLİK (mm) 1.820
YÜKSEKLİK (mm) 1.450
AKS ARALIĞI (mm) 2.700
YAKIT TÜKETİMİ (lt./100 km - birleşik) 3,9
YAKIT TÜKETİMİ (lt./100 km - şehir dışı) 3,9
YAKIT TÜKETİMİ (lt./100 km - şehir içi) 3,9
CO2 EMİSYONU (g/km - birleşik) 92
BAGAJ HACMİ (lt.) 443
MİN. AĞIRLIK (SÜRÜCÜ DAHİL) (kg.) 1.445 - 1.552